×

Figyelmeztető üzenet

This form is improperly configured. Contact the administrator.

Telephelyfejlesztés pályázat nyílik októberben

Magyarország három régiójában építés, felújítás és infrastruktúra fejlesztés pályázat nyílik.

Az alábbi három régióban valósítható meg a beruházás: Dél-Dunántúl (DD), Észak-Magyarországi (ÉM), Nyugat-Dunántúl (NYD).

A támogatás célja

Geldmárk András, 2013. október 7.

Magyarország három régiójában építés, felújítás és infrastruktúra fejlesztés pályázat nyílik.

Az alábbi három régióban valósítható meg a beruházás: Dél-Dunántúl (DD), Észak-Magyarországi (ÉM), Nyugat-Dunántúl (NYD).

A támogatás célja

A pályázat célja a mikro, kis- és középvállalkozások (a továbbiakban KKV-k) működési helyszínéül szolgáló infrastruktúra fejlesztésével, illetve a működési feltételeik kedvezőbbé tételével a vállalkozások üzleti környezetének, s ezáltal közvetve a régiók foglalkoztatási helyzetének a javítása.

A pályázati kiírás a KKV-k működési helyszínéül szolgáló meglévő, működő telephelyek modernizációját és bővítését, nem megfelelő telephelyeik cseréjét, új telephelyek kialakítását, a telephelyek kihasználtságának növelését kívánja elősegíteni.

A pályázati kiírás céljának teljesítéséhez a termelő és/vagy szolgáltató tevékenységüket fejleszteni kívánó vállalkozások meglévő, illetve új telephelyeik kialakításával és fejlesztésével járulnak hozzá.

1. részcél: Telephelyfejlesztés KKV-k részére DD, ÉM, NYD régióban

2. részcél: Ipartelepítés KKV-k és nagyvállalatok részére ÉM és NYD régióban

Pályázók köre (Támogatásra jogosultak)

Magyarországon székhellyel, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon telephellyel, fiókteleppel rendelkező szervezetek pályázhatnak.

A pályázati kiírásra kizárólag a 800/2008/EK rendelet alapján mikro-, kis- és középvállalkozásnak minősülő vállalkozások pályázhatnak, amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a pályázat benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum egy fő volt:

  1. Jogi személyiségű vállalkozás (Kft., Rt.)
  2. Jogi személyiség nélküli vállalkozás (Bt., e.v.)
  3. Egyéb vállalat (Gazdálkodási forma szerinti osztályozási kód: 721)

Nem nyújtható támogatás azon pályázó részére,

aki, vagy amely nem rendelkezik legalább egy lezárt (beszámolóval/SZJA bevallással/EVA bevallással alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel,

Nem támogatható azon projekt, melynek során nem történik minimum 2 fő munkahelyteremtés.

A projekteknek kötelező munkahelyteremtésre vonatkozó indikátorvállalásokat kell tartalmazniuk legkésőbb a projekt fenntartási időszakának (3 év) legvégéig: kötelező a munkahelyteremtés 2-20 fő között, a vállalkozás méretének és a beruházás mértékének függvényében.

Nem nyújtható támogatás azon mikrovállalkozás részére, amelynek fejlesztése nem városi rangú, a következő feltételek valamelyikének megfelelő településen valósul meg (településlista alapján):

  • népsűrűsége nem nagyobb, mint 100 fő/km2, vagy
  • állandó népessége nem haladja meg az 5 000 főt.

Iparági korlátozás

Nem pályázhat, ha legutolsó lezárt teljes üzleti év nettó árbevételének több mint 50%-át mezőgazdasági tevékenység (TEÁOR szám: 01.11-03.22) teszi ki, vagy főtevékenysége ezen kategóriába esik.

Speciális előírások – kizáró tevékenységek:

  • Nem nyújtható támogatás olyan tevékenységhez, amely Annex I.-ben felsorolt termékek termelésére, azok feldolgozására, ha a végtermék szintén Annex I. termék, ezek forgalomba hozatalára, valamint a pálinkatermékek termelésére, feldolgozására és forgalomba hozatalára irányul.
  • Nem támogatható kereskedelmi (beleértve saját termék kereskedelmét is) tevékenység célját szolgáló fejlesztés (TEÁOR’08 45-47, kivéve TEÁOR 45,20).
  • Nem támogatható pénzügyi szolgáltató tevékenység célját szolgáló fejlesztés (TEÁOR’08 64-66).
  • Nem támogatható logisztikai beruházás célját szolgáló fejlesztés.
  • Nem támogatható turisztikai attrakció-, szálláshely-fejlesztés (TEÁOR’08 93) és vendéglátó-ipari szolgáltatás célját szolgáló fejlesztés (TEÁOR’08 55-56).
  • Nem támogatható a tartós bérbeadási céllal történő ingatlanfejlesztés
  • Nem támogatható azon projekt, amelynek megvalósításához a Pályázó már rendelkezik jogerős hatósági engedéllyel és ez alapján már megkezdődött a kivitelezés, történt bejegyzés az építési naplóba.
  • Nem támogatható beruházás esetén a megadott fajlagos költségeken felüli költség
  • Nem támogathatók azon pályázók projektjei, melyek 2007-2013 között meghirdetett alábbi pályázati felhívások keretében a jelen felhívásra benyújtott projekttel egyező fejlesztési helyszínen hatályos támogató döntéssel rendelkeznek, és projektjüket még fizikailag nem fejezték be a jelen felhívásra benyújtandó pályázat benyújtásának időpontjában:
  • „Telephelyfejlesztés”; „Ipartelepítés”; „Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiafejlesztése” - GOP-2.1.1/A„; Komplex vállalati technológiafejlesztés mikro-, kis- és középvállalkozások számára” - GOP-2.1.1/B.

Előnyt élveznek és az értékelés során plusz pontot kapnak azok a pályázók/projektek:

  • amelyek Ipari Park területén és/vagy barnamezős területen és/vagy a 2007-2010 között meghirdetett ipari területek fejlesztését célzó ROP pályázatok valamelyikéből támogatásban részesült ipari területen megvalósuló fejlesztést tartalmaznak;
  • amennyiben a fejlesztés során megújuló energiát hasznosító technológiák kerülnek alkalmazásra, és ezen technológiák elszámolható költsége az összes elszámolható költség minimum 8%-át eléri;
  • projekt költségének több mint 75%-a termelő/szolgáltató funkciójú épület létrehozására/átalakítására irányul.
  • Az épülethez kapcsolódó kivitelezési tevékenység a meghatározott fajlagos költséghatár maximum 75%-ából megvalósul.
  • A fejlesztés hatására az érintett épület energetikai minősítési osztálya 176/2008 (VI.30.) Korm. R. szerint "A+", vagy "A", vagy "B" besorolásúvá válik.
  • A pályázó engedélyköteles tevékenységére jogerős építési engedéllyel rendelkezik a pályázat benyújtásakor
  • Amennyiben a fejlesztéssel érintett ingatlan tulajdonviszonyai a Pályázati Útmutató C7 pontjának megfelelően rendezettek a pályázat benyújtásakor.

Területi korlátozás:

A telephelyek fejlesztésére az adott település településrendezési tervében gazdasági területnek minősített projekt megvalósítási helyszínre vonatkozó pályázatok benyújtásával van lehetőség. Ettől eltérő övezeti besorolás esetén kizárólag barnamezős projekt megvalósítási helyszínre vonatkozó pályázat benyújtása lehetséges.

A projektet csak a telephely telekhatárán belül lehet megvalósítani, a telephelyen kívüli megvalósítás nem támogatható. Ez alól kivételt jelent az a telekhatáron kívüli alapinfrastrukturális költség, amely kizárólag a telekhatáron belüli alapinfrastruktúra fejlesztést szolgálja és a fejlesztéshez közvetlenül kapcsolódik (pl. belső út közforgalmú útra való csatlakozása, szennyvíz gerincvezeték kiváltása az adott telek szennyvízkapacitásának bővítése érdekében, hálózatfejlesztési hozzájárulás).

A támogatás mértéke és összege:

Nyugat-Dunántúl:

  • Mikro- és kisvállalkozás 50%
  • Középvállalkozás 40%

Észak-Magyarország

  • Középvállalkozás 60%
  • Mikro- és kisvállalkozás70%

Dél-Dunántúl

  • Középvállalkozás 50%
  • Mikro- és kisvállalkozás 50%

 

Támogatható tevékenységek:

Önállóan támogatható tevékenységek:

Támogatás igényelhető a következő tevékenységekre:

  1. A termelő és szolgáltató tevékenységekhez kapcsolódó új épület építése, létesítése, a szükséges épületgépészeti beruházások végrehajtása.
  2. A termelő és szolgáltató tevékenységekhez kapcsolódó meglévő épületek átalakítása, bővítése, korszerűsítése, helyreállítása, felújítása, a szükséges épületgépészeti beruházások végrehajtása.

Önállóan nem támogatható, kapcsolódó tevékenységek:

  1. A kiírás keretében önállóan nem, csak fentebb felsorolt tevékenységekkel együtt támogathatók az alábbi tevékenységek:
  2. Alapinfrastruktúra kiépítése, bővítése, korszerűsítése, helyreállítása, felújítása ahol az alapinfrastruktúra hiánya, ill. nem megfelelő állapota akadálya a vállalkozás betelepülésének, működésének, illetve továbbfejlődésének.
  3. Eszközbeszerzés, eszköz lízing (max. 24 havi zárt végű). Csak új eszköz, min. nettó 100 eFt egységárral. Gépjármű nem elszámolható.

Fenntartási kötelezettség: beruházást követő 3 év.

A pályázónak vállalnia kell, hogy a projekt fizikai befejezését közvetlenül követő három naptári évben a vállalkozás egészére nézve a foglalkoztatottak létszámának éves átlaga nem csökken a bázislétszámnak a vállalt teremtett új munkahelyekkel megnövelt értéke alá.

Bázislétszámnak a pályázat meghirdetését megelőző utolsó 12 teljes hónap (2012. július 1- től - 2013. június 30-ig) átlagos havi állományi létszáma minősül.

Előleg

A támogatás 50 %-a erejéig előleg nyújtható.

A pályázatok benyújtása 2013.09.01.-2013.09.30.