Szakirányú végzettség és főállás szükséges a mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése pályázaton induláshoz?

×

Figyelmeztető üzenet

This form is improperly configured. Contact the administrator.

Tisztelt Pályázatíró!

Szeretném megkérdezni a mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése pályázattal kapcsolatban:

  • A pályázati feltételek között szerepel-e valamilyen szakirányú végzettség?
  • Szükséges-e főtevékenységben vállalkozóként végezni mezőgazdasági tevékenységet, vagy elegendő őstermelőként?
Szakirányú végzettség nem, viszont főállás szükséges.

Tisztelt Érdeklődő!

Hosszabban idézem a pályázati kiírást:

Támogatást igénylők köre

2004. évi XXXIV. törvény alapján legfeljebb mikro vagy kisvállalkozásnak minősülő mezőgazdasági termelő, aki/amely a pályázat benyújtásának időpontjában:

1. főállású őstermelő, vagy mikrovállalkozásnak és mezőgazdasági termelőnek minősülő főállású egyéni vállalkozó, vagy szociális szövetkezet, amennyiben: igazolja, hogy a támogatási kérelem benyújtását megelőző naptári évben az Standard Termelési Érték (STÉ) módszertan alapján mezőgazdasági tevékenységből származó mezőgazdasági termelés értéke eléri a 3000 euro STÉ értéket, de nem haladja meg a 6000 euro STÉ értéket vagy ezzel megegyező nettó árbevételt ért el mezőgazdasági termelésből vagy mezőgazdasági termelésből és Annex 1 termék feldolgozásból az előző naptári évben, vagy a megelőző három év átlagában. Amennyiben a pályázónak, nincs megelőző három év átlagában árbevétele, úgy csak az előző naptári év árbevételét kell feltüntetni. A projekt lezárásáig a kedvezményezett köteles főállású őstermelő, vagy mikrovállalkozásnak és mezőgazdasági termelőnek minősülő főállású egyéni vállalkozó, vagy szociális szövetkezet minősítését fenntartani.

1. a) a mezőgazdasági termelő tevékenységből származó üzemméret nagysága a támogatási kérelem benyújtását megelőző naptári évének: - egységes területalapú támogatási kérelme (a továbbiakban: TERA kérelem) alapján számolt, mezőgazdasági tevékenységből származó üzemméret.

- ha a mezőgazdasági termelő a támogatási kérelem benyújtását megelőző naptári évének TERA területen kívüli más földterülete, ahol mezőgazdasági tevékenységet folytat, abban az esetben a támogatási kérelem benyújtását megelőző naptári év vonatkozásában a mezőgazdasági tevékenységére vonatkozóan rendelkeznie kell a támogatást igénylő székhelye/lakhelye szerint illetékes megyei kormányhivatal által földművelésügyi igazgatási jogkörben kiállított igazolással, amely tartalmazza az üzemméret számításánál figyelembe vett terület nagyságát és hasznosítási kódját.

- állattartással összefüggő üzemméret számítás alapja kizárólag a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (a továbbiakban: NÉBIH) által nyilvántartásba vett állattartó telepen tartott állat lehet. Ha az üzemméret számítás alapját képező állat az érintett állatfajra vonatkozó Egységes Nyilvántartási és Azonosítási Rendszerben (a továbbiakban: ENAR) bejelentésre kötelezett, akkor az ENAR nyilvántartásba bejelentett létszámot kell az üzemméret számításban figyelembe venni, és ez alapján kerül meghatározásra az éves átlaglétszám. Csak az az állatállomány vehető figyelembe, amely a Tenyészet Információs Rendszerben be van jelentve.

- abban az esetben, ha az érintett állatfaj nem ENAR bejelentésre kötelezett, ez esetben az üzemméret nagyságát az állatállomány tartási helye szerint illetékes megyei kormányhivatal élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóságának hatósági állatorvosa által kiállított igazolás alapján kell az éves átlaglétszám alapján az üzemméretet figyelembe venni.

1. b) Mezőgazdasági termelésből és Annex 1 termék feldolgozásból származó nettó árbevétel nagysága, amely:

- az előző naptári évben értékesített termékek értéke forintban, osztva a megelőző év január elsején az Európai Központi Bank (EKB) hivatalos euró/forint árfolyamával,

- megelőző három évben értékesített termékek értékének átlaga, osztva a megelőző három év január elsején érvényes EKB euró/forint árfolyam átlagával. (2015: 315,54, 2014: 297,04, 2013: 292,3)