Lekvárkészítés támogatása pályázattal
Tisztelt Materal!
Szeretnék elindulni a "Mezőgazdasági kisüzem fejlesztése" c. pályázaton, a célom lekvár főzés, lekvárkészítés beindítása.
A projekt célja: a zöldség- és gyümölcsfeldolgozáshoz szükséges épületátalakítás, - építés, - korszerűsítés; a feldolgozást és tartósítást segítő gépek, berendezések beszerzése; a lekvárkészítő műhely kialakítása; a zöldség- és gyümölcsmosás előkészítő helyiségének létrehozása; a tartósított termékek tárolása, aszalóhelyiség elkülönítése, raktárhelyiségek biztosítása; bemutatótér kisebb csoportok számára.
Tevékenység: erdei melléktermék gyűjtéséből származó bogyós gyümölcsök feldolgozása, tartósítása, lekvár, szörp, dzsem és aszalvány formájában. Saját természtésű levendula szedése, szörp, lekvár és szárítmány készítése. Fűszernövények és zöldségek aprítékolása, szárítmány céljából; továbbá zöldséglevek előállítása saját termesztésű zöldségekből.
Köszönettel: Tamás E.
Kedves Tamás E.!
Nem tud indulni mezőgazdasági kisüzem pályázaton, mert nem teljesül több jogosultsági kritérium:
- a bevételnek kevesebb mint 50 %-a származott mezőgazdaságból, azaz nem mezőgazdasági termelő
- nem főállású őstermelő
- nincs kitöltve a STÉ üzemméret (3000-6000 Euro között kellene lennie)
A fentiek egyesével is kizáró okok, együtt is azok.
Viszont mivel élelmiszer-feldolgozó tevékenység, ezért két másik pályázat is szóba jöhet!:
- Vidékfejlesztési Program élelmiszer-feldolgozás pályázat (mezőgazdasági termékek értéknövelése): ha a feldolgozandó termék és a késztermék is rajta van a mellékelt Annex listán.
- GINOP Kapacitásbővítés (eszközbeszerzés, telephelyfejlesztés): ha a késztermék nincs rajta az Annex listán. Ebben az esetben GINOP pályázaton lehet indulni, a pályázat várhatóan júniusban újra megjelenik átdolgozott formában.
Tudni kellene tehát a késztermék (lekvár) árucsoportját, hogy lássuk, melyik pályázat jöhet szóba.
Ha a lekvár árucsoportja például 20.07, akkor a Vidékfejlesztési Programon belül az élelmiszeripari pályázat lesz jó (szerintem ez fedi a valóságot).
Fontos, hogy egy pályázatban nem fejleszthető egyszerre Annex listás termék gyártása, ill. a listán nem szereplő árucsoportú termék gyártása. Ezek csak külön pályázatokban pályázhatóak, egymástól elkülönítve.