Tisztelt Cím!
Induló élelmiszerbolt - ingatlanvásárlással
Tisztelt Cím!
Ingatlanvásárlást szeretnék megvalósítani, kb. 28 millió önerőm van. Az ingatlan ára kb. 40 millió. Két elképzelésem is lenne (jelenleg semmilyen vállalkozásom nincs, nincs cégem):
1. A megvásárolandó ingatlanon - amely egy lakóház PÉCSEN - az alsó szinten egy csemegebolt működik. Erre indítanék egy vállalkozást, amelybe a feleségemet jelenteném be, folytatva az élelmiszerbolt működését. Lehet-e ilyen formában pályázni az ingatlan megvételére, és mennyi lenne a vissza nem térítendő támogatás mértéke?
2. Nincs bolt, hanem egy mérnöki szellemi tevékenységgel foglalkozó céget alapítanék, amelybe magamat vagy a feleségemet jelenteném be. Kérdésem az 1. ponttal megegyező. Lehet-e így pályázni?FONTOS! Még egyik cég sem létezik, lehet-e úgy pályázni, hogy a céget csak sikeres pályázat után hozom létre?
Ha a fentiek értelmében lehetne pályázni és nyernék is, elegendő-e, ha minimálbérre jelentem be valamelyikünket? Hány évig van kötelezettségem a pályázat kapcsán, és milyen?
Köszönettel: K. György
Tisztelt K. György!
Mivel a pályázaton csak cégek indulhatnak, első lépésként meg kell alakítani.
Elképzeléseiből az látható, hogy mikrovállalkozást kíván kezdeni. Ezek részére ingatlanvásárlásra (is) a GOP 2.1.1/M „Mikrovállalkozások fejlesztése” pályázat áll rendelkezésre. Itt viszont a projektösszeg felső határa 33 M Ft. Az ezen felüli összegre támogatás nem vehető igénybe, így azt önerőből kell biztosítani. Ebben a pályázatban 90%-os a támogatás, melynek a fele (45%) a vissza nem térítendő támogatás.Fontos! A megvásárolt ingatlant 3 évig nem lehet elidegeníteni.
Kötelezettség: A személyi jellegű ráfordítások (bérek és járulékaik) összegének a projekt befejezését követő 2 évben el kell érnie a vissza nem térítendő támogatás összegének 50 százalékát; így kérdéses, hogy elegendő lesz-e a minimálbérre való bejelentés.Fontos! A megvásárolt ingatlant 3 évig nem lehet elidegeníteni.
A válaszom mindkét elképzelésére egyaránt vonatkozik.